Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Egyház / Vatikán - Hamarosan megjelenik XVI. Benedek pápa új könyve

Vatikán - Hamarosan megjelenik XVI. Benedek pápa új könyve

Vatikán - Hamarosan megjelenik XVI. Benedek pápa új könyve

2011-03-04 Péntek   |   #Egyház   |   ARCHIVÁLT

01nazaretijezusVilágszerte nagy érdeklődés előzi meg a Názáreti Jézus című köny második kötetének kiadását, amelyet  március 10-én mutatnak be a Szentszék sajtótermében. Szentatyának a Vatikáni és a Herder Könyvkiadó gondozásában megjelenő könyvéből a sajtó számára már hét nyelven is közzétettek néhány fejezetet.

XVI. Benedek pápa ott folytatja Jézus életének elbeszélését, ahol a teológus Joseph Ratzinger abbahagyta: a második kötetben Krisztus kínszenvedéséről, haláláról és feltámadásáról elmélkedik. Jézus nyomában járva ismét emberségét és istenségét tárja fel, hogy megértsük igazságát. A könyv kilenc fejezetre, egy elő- és egy utószóra oszlik, gazdag bibliográfiával.

Az első fejezet a jeruzsálemi bevonulással kezdődik, s a harmadikban jutunk el a lábmosás szertartásához, amely az áruló misztériumával is foglalkozik. Jézus elárultatásának órájában a történelem minden árulását elszenvedte. Aki megszakítja a Jézussal való barátságát, aki lerázza magáról édes igáját, az nem jut el a szabadságra, hanem más hatalmak rabszolgájává válik. Júdás sem, aki megteszi az első lépést a megtérés felé, mert beismeri, hogy vétkezett és visszaadja az árulásért kapott pénzt, nem képes már hinni a megbocsátásban. Megbánása kétségbeeséssé válik. Az a fajta bűnbánat, amelyik nem hisz a reményben, pusztító hatású. Az igazi megbánás magában hordozza a remény bizonyosságát – fejti ki könyvében a Szentatya. Jézus nem a fennálló rendet akarta felborítani, nem jelentett fenyegető veszélyt a római uralom számára. Jól tudta ezt Pilátus, aki vallási megszállottat látott személyében, de nem mentette meg életét, féltve saját karrierjét.

A pápa a világi hatalomról elmélkedve megállapítja, hogy a katonai hatalom önmagában nem szilárdíthatja meg a békét, mivel a béke az igazságosságon alapul. Krisztus a királyság új fogalmát hozta el, amely az igazságra épül. XVI. Benedek pápa arra buzdítja könyvében a világ hatalmasait, hogy törekedjenek az igazság újra felfedezésére. Az ember korlátozott képességekkel rendelkezik: feltárta saját genetikai kódját, amely a teremtés csodálatos matematikai rendjében lehetővé teszi számára, hogy érzékelje Istent, de még nem fedezte fel igazi valóságát és valódi életcélját.

A Zsidó Világkongresszus elismeréssel nyugtázta a pápa fejtegetését, amellyel visszavonhatatlanul elutasítja azt az álláspontot, miszerint a zsidó népet kollektív és örökérvényűen felelősség terheli Jézus haláláért. Ronald Lauder elnök nyilatkozatában leszögezi, hogy a zsidókat a keresztények évszázadokon át üldözték, mert bűnösnek tartották őket Jézus Krisztus meggyilkolásáért, holott Jézus maga is zsidó volt és római katonák feszítették keresztre. Kétezer évvel az események után itt volt az ideje, hogy a katolikus egyház vezetője világosan kifejtse a kérdésről álláspontját. A pápa szavai fontos jelzésként hatnak az antiszemitizmus ellen az egyházban – írja a Zsidó Világkongresszus elnöke.

Vatikáni Rádió/Magyar Kurír

A kategória cikkei

Carlo Acutist és Pier Giorgio Frassatit együtt avatják szentté szeptemberben

Carlo Acutist és Pier Giorgio Frassatit együtt avatják szentté szeptemberben

#Egyház 2025-06-13, Péntek

XIV. Leó pápa június 13-án, pénteken jóváhagyta kilenc boldog kanonizálását és kijelölte a szenttéavatási szertartások időpontját.

A Vatikáni Kertekben elkészítették virágokból XIV. Leó címerét

A Vatikáni Kertekben elkészítették virágokból XIV. Leó címerét

#Egyház 2025-06-09, Hétfő

Az Infrastruktúrák és Szolgáltatások Igazgatóságának Kertészeti és Környezetvédelmi Szolgálata két hétig dolgozott a Kormányzóság épülete előtti..

A Vatikáni Posta kiadta a XIV. Leó pápát ábrázoló első bélyegsorozatot

A Vatikáni Posta kiadta a XIV. Leó pápát ábrázoló első bélyegsorozatot

#Egyház 2025-06-09, Hétfő

A Vatikáni Posta és Filatéliai Szolgálat bejelentette Róma új püspökének pápasága kezdetére kiadott új bélyegeit, négy különböző értékkel. Más,..

Vatikán – XIV. Leó pápa beiktatási miséje

Vatikán – XIV. Leó pápa beiktatási miséje

#Egyház 2025-05-19, Hétfő

Május 18-án, megválasztása után tíz nappal, pápasága megkezdése alkalmából délelőtt tíz órakor ünnepélyes szentmisét mutatott be a Szent Péter téren..

XIV. Leó pápa címere és a jelmondata

XIV. Leó pápa címere és a jelmondata

#Egyház 2025-05-11, Vasárnap

XIV. Leó megerősítette a püspökké szenteléséhez választott korábbi címerét, valamint az „In Illo uno unum” jelmondatát. Az „Őbenne, az Egyben..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Nyergesújfalu - Nyelvtudás nélkül nincs jövőOlaszország - Generációk találkozója >