Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Kenya - Püspökök, utcagyerekek, menekültek Don Bosco körül

Kenya - Püspökök, utcagyerekek, menekültek Don Bosco körül

Kenya - Püspökök, utcagyerekek, menekültek Don Bosco körül

2011-12-13 Kedd   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

1_13_7275_9803Az elmúlt napokban a Don Bosco ereklyéjét tartalmazó urna Kenyában folytatta zarándokútját, ahol egyházi és állami tisztségviselők, fiatalok és a hívők serege nagy odaadással kísérte.

Nairobiban, a Mária Keresztények Segítsége szentélyben a remekül megszervezett nemzeti ünnepen helyi népi táncokkal kísérve mutattak be szentmisét három püspök, húsz szalézi és több egyházmegyés pap jelenlétében. Szentbeszédében Marsabit püspöke, Peter Kihara kihangsúlyozta: Don Bosco az egész egyház szentje.

A szentmise után az ereklye a Mutuini szalézi noviciátus, a Don Bosco Ifjúsági Oktatási Szolgálat (DBYES) és a Don Bosco Fiúk Városa felé vette útját, majd a fővárosból Machakos felé indult.

A püspök kifejezett kérésére mielőtt az urna elérte volna Nzaikonit, megállt a város székesegyházában, majd nagy és színes felvonulással kísérve folytatta útját a szalézi házba, mielőtt visszatért volna Nairobiba, valamint az utumei szalézi teológiára. Itt a hallgatók szervezte és a Bosco-fiúk fogadták, a hátrányos helyzetű fiatalok számára létesült "Bosco Boys" befogadó központ lakói, akik zenével készültek erre az alkalomra.

 Másnap ismét a Bosco-fiúk vették körül az urnát, és különböző szalézi központokba kísérték el. Langatában rövid ima és himnuszok éneklése után mindegyikük egy szál virágot ajánlott fel, majd gyertyafényes körmenetben mentek a Kuwinda központba, ahol a szentmise után éjjeli virrasztás vette kezdetét.

 December 7-én az urnát a Kakuma menekülttáborba vitték, ahol mintegy 80 000 menekült tartózkodik. Lodwar egyházmegye püspöke, a kerületi igazgató, az ENSZ képviselői és más ügynökségek és nemzetközi civil szervezetek is jelen voltak. Sok keresztény menekült - főleg a turkana törzs - hódolt a szent ereklyéje előtt. A szentmise után a koporsót a Kakuma táborban található szalézi szakiskolába vitték.

 Végül az urna visszatért Nairobiba, a tartományi központba. Aznap este és egész éjjel imádkoztak és virrasztottak mellette, és Don Bosco életéről szóló filmeket vetítettek. A virrasztáson nagyszámú hívő vett részt, akik egészen másnap hajnalig maradtak, amikoris reggel 5 órakor szentmisével búcsúztatták el Don Bosco ereklyéjét.

ANS-Nairobi/szaleziak.hu

1_13_7275_9800  1_13_7275_9802

A kategória cikkei

Vatikán - Küszöbön áll Maria Troncatti szalézi missziós nővér szentté avatása

Vatikán - Küszöbön áll Maria Troncatti szalézi missziós nővér szentté avatása

#Szalézi világ 2025-06-13, Péntek

XIV. Leó pápa vezette pénteken a szentté avatási ügyekről szóló rendes nyilvános konzisztóriumot, amelyen hivatalosan jóváhagyták kilenc boldog szentté..

Spanyolország – Kiskorúak: csendes és olcsó munkaerő - felhívás

Spanyolország – Kiskorúak: csendes és olcsó munkaerő - felhívás

#Szalézi világ 2025-06-13, Péntek

Samba napjait Dakar utcáin tölti, és járókelőktől kér pénzt; Sidiki egy kakaóültetvényen dolgozik Elefántcsontparton; Colette gyermekmunkásként egy gazdag..

Felhívás a misszióra: Globális mozgalom a szalézi önkéntességért

Felhívás a misszióra: Globális mozgalom a szalézi önkéntességért

#Szalézi világ 2025-06-12, Csütörtök

Valami csodálatos dolog növekszik a Szalézi Családban: megújult vágy, hogy megerősítsük és elkísérjük fiataljaink missziós szívét. Az elmúlt három..

India - Savio Szent Domonkos mint influencer

India - Savio Szent Domonkos mint influencer

#Szalézi világ 2025-06-11, Szerda

P. Gilbert Choondal, az India-Bangalore Tartomány szalézi nevelőjének új könyvében Savio Szent Domonkost influencerként képzelte el, aki újszerű nyelven szól..

Nepál - Gyerekek tüntettek a levegő- és a műanyagszennyezés ellen

Nepál - Gyerekek tüntettek a levegő- és a műanyagszennyezés ellen

#Szalézi világ 2025-06-10, Kedd

A nepáli Chhinchuban újonnan alapított Don Bosco Iskola legkisebbjei is részt vettek a levegő- és műanyagszennyezés elleni demonstráción, amelyet a chhinchui..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Kongói Demokratikus Köztársaság - Szalézi nevelés GomábanPüspökök, utcagyerekek, menekültek… Don Bosco körül >