Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Olaszország - Boldoggá avatták Giuseppe Toniolo szalézi munkatársat

Olaszország - Boldoggá avatták Giuseppe Toniolo szalézi munkatársat

Olaszország - Boldoggá avatták Giuseppe Toniolo szalézi munkatársat

2012-05-01 Kedd   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

1_13_7806_A római Falakonkívüli Szent Pál bazilikában április 29-én boldoggá avatták Giuseppe Toniolo (1845-1918) közgazdász-szolciológus professzort, az Actio Catolica aktivistáját, az olaszországi Katolikus Szociális Hetek szervezőjét. Toniolo professzor Don Bosco kortársa volt, aki miután megismerte őt, jelentkezett szalézi munkatársnak.
Don Bosco és Boldog Giuseppe 1887 májusában találkoztak Pisában. Az előbbi már jól ismert pedagógus , a másik pedig tanárként és az olasz katolikusok útmutatójaként vált ismertté szociális téren. Amikor találkoztak, Don Bosco viccesen megkérte, hogy tanítsa meg neki a közgazdaságtant, Giuseppe Toniolo pedig ragaszkodott hozzá, hogy Don Bosco küldjön szaléziakat Pisába. Ezt csak később következett be, de a beszélgetés annyira lenyűgözte a professzort, hogy jelentkezett szalézi munkatársnak.
Giuseppe Toniolo Trevisóban született 1845-ben, és természetes adottságainak köszönhetően tanulmányait közgazdasági és társadalmi problémák terén folytatta. Gyors karriert futott be, mint a tanár az állami intézményekben, 24 évesen egyetemi tanársegéd Padovában, 34 évesen politikai gazdaságtant tanít a Pisai Egyetemen, 37 évesen pedig professzor ugyanazon az egyetemen.
Egy keresztül-kasul katolikus számára, mint amilyen ő volt, nagy diadalnak számított, hogy egy állami egyetemen taníthatott egy olyan időszakban, amikor a materializmus uralta az egyetemeket és a politika gyakran volt egyházellenes. Giuseppe Toniolo minden energiáját a politikai gazdaságtannak, a szociológiának és a statisztikának szentelte. Olyan nagy volt a kompetenciája ezeken a területeken, hogy sikeresen fel tudta venni a versenyt a pozitivista és a marxista tanításokkal. Az Egyház társadalmi tanítását nem csak akadémiai szinten hirdette, hanem a nép között is: ő lett a vezetője és szervezője egy mozgalomnak, amely a keresztény gondolkodás és gyakorlat terjedését szorgalmazta a munkások között. Szerinte a dolgozóknak tudniuk kell, hogy ők nem csupán eszközök, amelyeket addig használnak, amíg szükség van rájuk, a munkájuk révén ők teljes értékű emberek, Isten fiai.
A jelenlegi világgazdasági válságban úgy tűnik, nagyon is hasznos felhívni a figyelmet Boldog Giuseppe Toniolo szalézi munkatárs gondolatának mélységére.

ANS-Róma/szaleziak.hu

A kategória cikkei

Kenya - Langata csodája

Kenya - Langata csodája

#Szalézi világ 2026-07-03, Péntek

Nairobi egy hatalmas vonzerővel bíró város, amely állandóan vonzza azokat, akik az ország távoli területeinek túlságosan nehéz életkörülményeit..

USA - Új fázis a szalézi képviselet számára az ENSZ-ben New Yorkban

USA - Új fázis a szalézi képviselet számára az ENSZ-ben New Yorkban

#Szalézi világ 2026-06-30, Kedd

A Szalézi Kongregáció fiatalok, különösen a legszegényebbek és legkiszolgáltatottabbak érdekképviselete iránti elkötelezettségének folytatásaként..

Ciprus – Eurochild Konferencia 2026 - szalézi részvétellel

Ciprus – Eurochild Konferencia 2026 - szalézi részvétellel

#Szalézi világ 2026-06-30, Kedd

2026. június 16-án és 17-én a Don Bosco International (DBI) részt vett a 2026-os Eurochild Konferencián Páfoszban, amelyen gyermekjogi szervezetek, gyermekek és..

Venezuela – Mély aggodalom és szalézi szolidaritás a földrengés után

Venezuela – Mély aggodalom és szalézi szolidaritás a földrengés után

#Szalézi világ 2026-06-26, Péntek

A Szalézi Kongregáció mély aggodalommal és komoly nyugtalansággal figyeli a Venezuelában kibontakozó drámai helyzetet a – helyi idő szerint – 2026. június..

Mazzarello anya szentté avatásának 75. évfordulója

Mazzarello anya szentté avatásának 75. évfordulója

#Szalézi világ 2026-06-24, Szerda

2026. június 24-én van Mária Domenica Mazzarello szentté avatásának 75. évfordulója, aki Don Boscóval közösen alapította a Segítő Szűz Mária Leányai..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Olaszország - Mazzarello anya a mozikbanSzalézi a Parlamentben >