Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Életvidám "Farkasok" - ismerjük meg a vetélkedő nyerteseit

Életvidám "Farkasok" - ismerjük meg a vetélkedő nyerteseit

Életvidám "Farkasok" - ismerjük meg a vetélkedő nyerteseit

2013-04-26 Péntek   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

"A csapatom egy életvidám négyes! Mind tehetséges gyermek" - mondta el Zsiga Zita tanárnő az Utolsókból lesznek az elsők szalézi ifjúsági vetélkedő nyerteseiről. "A próbákat, a felkészülést a vetélkedőre sokszor nehéz volt összehozni, mert egyeztetni kellett a különóráikkal. Többször előfordult, hogy emiatt nem mentek el ilyenkor különórára, ezzel valóban nagy áldozatot hoztak, mert Julcsi rajongva szeret néptáncolni, Nóri focizni, Cili rajzolni, Lili agyagozni. Emellett mindegyik gyerek kitűnő tanuló, de nem eminensek, egyszerűen megy nekik a tanulás, szorgalmasak, jól vág az eszük. Versenyekre járnak: rajz, matek, helyesírás, kémia.... Mindamellett, hogy mindegyiküknek jó kézügyessége van, ketten közülük - mint kiderült a némajátékból - tehetséges tornászok is. Nem nagyképűségből, de így utólag végigtekintve a csapaton elmondható, hogy hasonlítanak Don Boscóra annyiban, hogy jóeszű, jólelkű diákok, tehetségesek, életvidámak, cserfesek, talpraesettek. Julcsi a néptánc révén sokat foglalkozik a kicsikkel is. Csak remélni tudom, hogy iskolánk névadóját, Don Boscót követve felnőttként is büszke lehetek majd rájuk. Bízom benne, hogy a torinói út megerősíti őket a jó melletti elkötelezettségben, a kitartásban, a szaléziak iránti tiszteletben, szeretetben."
Kértük Zsiga Zitát, a csapat felnőtt segítőjét, hogy magáról is szóljon néhány szót:
"2000 óta vagyok az Albertfalvi Don Bosco Iskolában, hittant és történelmet tanítok. Az egyik hetedik osztály osztályfőnöke vagyok. Kicsit felemás volt a vetélkedőn a drukkolásom, mert az én osztályomból összejött csapatnak  Kiss Anikó szalézi munkatárs volt a segítője, én pedig az iskola másik osztályaiból verbuválódott csapatot fogtam össze. Így volt praktikusabb. Mikor az eredményhirdetést hallgattam, nagyon örültem az első helynek természetesen, de valahol meg sajnáltam is, hogy pont az én lányaim "csak" harmadik helyet értek el. Így az iskolánknak nemcsak egy hatszemélyes csocsóasztalt nyertek, de fantasztikus eredményükkel kettős sikert hoztak az alma materüknek, amiért mindenki nagyon büszke rájuk."
És hogy fogadták őket otthon? Hát így: 
"Amikor iskolába jöttünk, nem győztük fogadni a gratulációkat, mert hogy-hogynem, hétvége ide vagy oda, de rengetegen értesültek az örömhírről. Bár nem vagyunk szalézi iskola, de lélekben - névadónk, Don Bosco révén - mi is a szalézi családhoz tartozónak érezzük magunkat, pláne azért, mert a jelenlegi tartományfőnök, Ábrahám Béla atya a mi iskolánkban tanított az alapítás kezdetétől Hét évig. Az ő általa létrehozott szalézi munkatársi közösség itt Albertfalván erősítette/erősíti az iskolánkat. Ma már sajnos, csak a havi oratórium és az évvégi Vidámság napja őrzi a szalézi hagyományokat nálunk, de bízom benne, hogy ez a kettős siker újabb lendületet fog adni, hogy a szalézi szellem megmaradjon, tovább éljen az Albertfalvi Don Bosco Iskolában."   Zsiga Zita/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Szent István király ünnepén - 2026. augusztus 20.

Szent István király ünnepén - 2026. augusztus 20.

#Magyar Tartomány 2026-08-20, Csütörtök

Szent István királyunk ünnepén minden évben ugyanezt az evangéliumi részt adja elénk az Anyaszentegyház. Szent Máté evangéliumának a nagy jézusi tanítói..

Kazincbarcika - A mennyország köztetek van – beszélgetés Begov Ferencnével

Kazincbarcika - A mennyország köztetek van – beszélgetés Begov Ferencnével

#Magyar Tartomány 2026-08-10, Hétfő

Begov Ferencné Katalin szalézi munkatárs, a Katolikus Karitász kazincbarcikai csoportjának alapító tagja több mint három évtizede áll a legnehezebb sorsú..

Letette első szerzetesi fogadalmát Németh Márta nővér

Letette első szerzetesi fogadalmát Németh Márta nővér

#Magyar Tartomány 2026-08-06, Csütörtök

Új nővérrel gazdagodott a Segítő Szűz Mária Leányainak magyarországi közössége: augusztus 6-án Rómában, a jelöltség, posztulátus, valamint a..

Péliföldszentkereszt - PÉLILÁNG - Nyárzáró a csillagok alatt

Péliföldszentkereszt - PÉLILÁNG - Nyárzáró a csillagok alatt

#Magyar Tartomány 2026-08-06, Csütörtök

Nyárzáró, batyus jellegű, grillezős estre hívnak mindenkit augusztus 29-én, szombaton 17 órától a Gerecse Natúrpark Látogatóközpontba..

Péliföldszentkereszt - Ismét megjelent a Szentkereszti Visszhang

Péliföldszentkereszt - Ismét megjelent a Szentkereszti Visszhang

#Magyar Tartomány 2026-08-03, Hétfő

A Szentkereszti Visszhang első száma 1926-ban - pont 100 évvel ezelőtt - jelent meg és 1943-ig évente négyszer örvendeztette meg olvasóit tartalmas írásokkal..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Nagyszombatban "meglátogattuk" Don BoscótLelkigyakorlatos központból menekültotthon >