Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Egy éve Don Bosco ereklyéje megállt Dorogon

Egy éve Don Bosco ereklyéje megállt Dorogon

Egy éve Don Bosco ereklyéje megállt Dorogon

2014-05-21 Szerda   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

A dorogi plébános, Maly László atya kitartóan ostromolta a szaléziakat, hogy Don Bosco ereklyéjét Dorogra is vigyék el és nagyon lelkesen várta az érkezését. A dorogi Szent Borbála-templom előtti tágas térre álmodta meg a pazar fogadását a bányászzenekar és énekkar szereplésével, sok színes léggömbbel, sok-sok fiatallal.

 

 

Sajnos az időjárás ezúttal nem kedvezett az ünneplőknek: épp az ereklye érkezésének pillanatában jégesővel megtoldott erős zápor mosta el a szépen kigondolt és megtervezett fogadtatást. De ez sem tudta megakadályozni a terveket. A hívek a templomba futottak a hirtelen "égi áldás" elől, az ereklye fogadását így a templomban folytatták, és mire Don Bosco urnája méltóságteljesen leereszkedett a teherautóról, már sütött a nap.

 

Az apró bányásztemplom zsúfolásig megtelt, a helyi iskolák hetedikes-nyolcadikos diákjaival, akik színes léggömbjeikkel különösen vidám hangulatot varázsoltak a templomban.

Paskai László bíboros köszöntő beszédében emlékeztetett arra, hogy régen a közelben, Esztergom-táborban nagy szalézi intézet működött és az idősebb nemzedék még emlékszik a szalézi atyák áldozatos munkájára. Az eseményen megjelent Tittmann János dorogi polgármester is.

 

 

Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Szent István király ünnepén - 2026. augusztus 20.

Szent István király ünnepén - 2026. augusztus 20.

#Magyar Tartomány 2026-08-20, Csütörtök

Szent István királyunk ünnepén minden évben ugyanezt az evangéliumi részt adja elénk az Anyaszentegyház. Szent Máté evangéliumának a nagy jézusi tanítói..

Kazincbarcika - A mennyország köztetek van – beszélgetés Begov Ferencnével

Kazincbarcika - A mennyország köztetek van – beszélgetés Begov Ferencnével

#Magyar Tartomány 2026-08-10, Hétfő

Begov Ferencné Katalin szalézi munkatárs, a Katolikus Karitász kazincbarcikai csoportjának alapító tagja több mint három évtizede áll a legnehezebb sorsú..

Letette első szerzetesi fogadalmát Németh Márta nővér

Letette első szerzetesi fogadalmát Németh Márta nővér

#Magyar Tartomány 2026-08-06, Csütörtök

Új nővérrel gazdagodott a Segítő Szűz Mária Leányainak magyarországi közössége: augusztus 6-án Rómában, a jelöltség, posztulátus, valamint a..

Péliföldszentkereszt - PÉLILÁNG - Nyárzáró a csillagok alatt

Péliföldszentkereszt - PÉLILÁNG - Nyárzáró a csillagok alatt

#Magyar Tartomány 2026-08-06, Csütörtök

Nyárzáró, batyus jellegű, grillezős estre hívnak mindenkit augusztus 29-én, szombaton 17 órától a Gerecse Natúrpark Látogatóközpontba..

Péliföldszentkereszt - Ismét megjelent a Szentkereszti Visszhang

Péliföldszentkereszt - Ismét megjelent a Szentkereszti Visszhang

#Magyar Tartomány 2026-08-03, Hétfő

A Szentkereszti Visszhang első száma 1926-ban - pont 100 évvel ezelőtt - jelent meg és 1943-ig évente négyszer örvendeztette meg olvasóit tartalmas írásokkal..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Lengyel zenekar Kazincbarcikán2014-ben is Szalézi Part Fesztivál! >