Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / A bicentenáriumi év megnyitója küszöbén

A bicentenáriumi év megnyitója küszöbén

A bicentenáriumi év megnyitója küszöbén

2014-08-14 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

A római rendfőnökségre beérkezett hírek szerint nem csak Castelnuovo Don Boscóban ünneplik augusztus 16-án Don Bosco születése bicentenáriumi évének kezdetét. Különleges eseményeket és szertartásokat terveznek az egész szalézi világban, ezek közül szemezgetünk az ANS szerkesztőinek segítségével.

 

 

Az Afrika-Madagaszkár régió különböző részein a bicentenárium megnyitását olyan esemény kíséri, amely maga is egy nagy ünnep: az első szerzetesi fogadalmak letétele. Ezzel ünnepelnek a francia nyelvű Nyugat-Afrikában, ahol együtt ülik meg a két eseményt augusztus 16-án  Gbodjoméban, Togó fővárosa, Lomé mellett. Az afrikai Nagy-tavak al-tartományban a Butare-i novíciátusban, Ruandában hat jelölt tesz első fogadalmat.

 

Bolíviában a nyitó napon az ifjúság ünnepe lesz La Pazban, a Don Bosco Kollégiumban, ahol az ünnepi szentmise mellett játékok és a fiúk által szervezett művészeti események is lesznek.

 

Brazíliában, Porto Alegre tartományban Don Bosco követőit egy zarándoklatra hívták augusztus 16-án, amelyhez csatlakoztak Paraná, Santa Catarina és Rio Grande do Sul tartományainak szalézi templomai is.

 

Prágában, a Cseh Köztársaságban "Start Don Bosco" címmel programot szerveztek, amelyre meghívtak számos olyan fiatalt, akik már a nyár egy részét szalézi táborokban töltötte.

 

A bicentenárium megnyitója Kínában, Hong Kongban augusztus 15-én este kezdődik egy Don Boscóról szóló musical bemutatójával, és a következő napon konferenciákkal, szentmisével és könyvbemutatóval folytatódik.

 

Az indiai Miasszonyunk Tiruchy Tartományban a bicentenárium megnyitóját a szalézi házakban különböző ünnepi eseményekkel jelölik meg. Ez igaz a sok más szalézi jelenlétre is a világ minden tájáról.

 

Tekintettel arra, hogy a bicentenárium egy teljes évet ölel fel, sok lehetőség lesz még az ünneplésre az elkövetkező hónapokban. Arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy a világ számos országában most nyári szünidő van és éppen ezért sok tartományban a bicentenáriumi események kezdetét más, későbbi időpontokra időzítették.

 

Hazánkban, a Szent Istvánról elnevezett Magyar Szalézi Tartományban a Szalézi Part Fesztivál utolsó, záró napjára esik a bicentenáriumi év hivatalos megnyitójának dátuma, amit ünnepi szentmisével jelölnek meg, amelyet Ábrahám Béla tartományfőnök atya mutat be a fesztiválon jelen levő  rendtársaival és egyházmegyés paptársaival együtt.

 

 

 

 

ANS-Róma/Szaléziak.HU

 

 

 

A kategória cikkei

Olaszország – Szalézi Missziók a világ körül: Az SDB és az FMA Európában

Olaszország – Szalézi Missziók a világ körül: Az SDB és az FMA Európában

#Szalézi világ 2025-10-22, Ma

2025. október 22-én, szerdán kezdődik és október 26-ig, vasárnapig tart az Európai Szeminárium, amelyet a Szalézi Történeti Intézet (ISS) és a Szalézi..

Troncatti Szent Mária FMA: a hit asszonya, misszionárius, béketeremtő

Troncatti Szent Mária FMA: a hit asszonya, misszionárius, béketeremtő

#Szalézi világ 2025-10-21, Tegnap

Troncatti Szent Mária, egy a hegyekből származó, az Amazonas vidékén misszionáriusként szolgáló nő élete erőteljesen szól korunkhoz. Tapasztalata, szerény..

Azerbajdzsán – A szaléziakra bízott egyházi struktúra 25. évfordulója

Azerbajdzsán – A szaléziakra bízott egyházi struktúra 25. évfordulója

#Szalézi világ 2025-10-21, Tegnap

Az azerbajdzsáni Katolikus Egyház Apostoli Prefektúrája rendkívül örömteli hétvégét töltött el, amely szimbolikusan a missziókért való imádság..

Szent Pier Giorgio Frassati, a szalézi misszionárius önkéntesek példaképe

Szent Pier Giorgio Frassati, a szalézi misszionárius önkéntesek példaképe

#Szalézi világ 2025-10-21, Tegnap

Pier Giorgio Frassati, akit XIV. Leó pápa tavaly szeptember 7-én avatott szentté, rövid életét egyértelmű céllal élte le: „A magasság felé”. Ez a..

Vatikán – Maria Troncatti nővér, a Jézusért szenvedélyesen rajongó szent

Vatikán – Maria Troncatti nővér, a Jézusért szenvedélyesen rajongó szent

#Szalézi világ 2025-10-18, Szombat

Október 17-én, pénteken délelőtt újságírói találkozót tartottak a Szentszék Sajtóirodájában, a Via della Conciliazione 54. szám alatt, a 2025. október..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Szalézi Part Fesztivál 2014 - második napAz első szelfi >