Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / A rendfőnök találkozása az európai szalézi novíciusokkal

A rendfőnök találkozása az európai szalézi novíciusokkal

A rendfőnök találkozása az európai szalézi novíciusokkal

2014-05-29 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

A szalézi rendfőnök, Ángel Fernández Artime és a formációért felelős egyetemes tanácsos, Ivo Coelho május 22-én csatlakoztak az újoncokhoz Európa szalézi novíciusainak találkozóján a Monte Oliveto szalézi noviciátusban Pinerolóban.

 

 

A fiatal szalézi novíciusok énekkel kezdték a találkozót, majd minden noviciátus bemutatkozott egy-egy videóval: Pinerolo, Genzano (Róma), Kopiec Wozniakow (Lengyelország) és Poprad (Szlovákia). A délelőtti szentmisét Ivo Coelho atya mutatta be. Bevezetőjében emlékeztetett arra, mennyire fontos meghallgatni Istent a Szentlélek által, amely átjárja az egész egyházat.

 

A rendfőnök atya 12.30-kor érkezett és az egész délutánt a novíciusoknak szentelte, válaszolt a kérdéseikre.

 

 Ángel Fernández Artime erős felhívást intézett a novíciusokhoz, hogy ápolják a testvéri szeretetet és a kezdetektől fogva tanulják meg az együttműködés fontosságát. Hozzátette: „Figyelembe véve a szaléziak helyzetét ma Európában, ne feledjétek el, hogy mielőtt részévé válnátok a saját tartományotoknak, az egész világ szalézijai lesztek, akik arra vannak meghívva, hogy szolgálják a szegény és elhagyott fiatalokat, bárhol is legyenek.”

 

A rendfőnök azt is hangsúlyozta, hogy a közösség a Szalézi Társaság egyik fő jellemzője. Ez azt jelenti, hogy mindig vigyázzanak magunkra és minden rendtársukra, mert: „Csak az a munka hozza meg a legjobb eredményeket, amelyen látható, hogy a közösség műve.”

 

Végül buzdította a novíciusokat, hogy azért vesznek részt most a szalézi formációs programban, mert felismerték Isten hívását. Istenen és Don Boscón múlik, hogy örökre „igent” akarnak-e mondani, szaléziak lesznek, és a fiatalokat szolgálják. „Mindannyian - mondta a rendfőnök – arra a nagy kihívásra vagyunk meghívva, hogy együtt éljünk Don Bosco szellemében, a mai fiatalok között.”

 

Késő délután a novíciusok megosztották tapasztalataikat a noviciátusról és benyomásaikat a rendfőnök beszédéről. Az esti imát Fernandez Artime atya vezette, és a találkozó a Rózsafüzér elimádkozásával ért véget különböző nyelveken. A „jóéjszakátot” Guido Errico atya, olaszországi formációs felelős mondta.

 

A találkozón részt vett Kovács Sándor és Velkey István a Magyar Szalézi Tartományból, akik Genzanóban töltik noviciátusi évüket.

 

 

ANS – Pinerolo/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

India – „Lélek Algoritmus” a digitális kori hitbeszélgetésekhez

India – „Lélek Algoritmus” a digitális kori hitbeszélgetésekhez

#Szalézi világ 2026-07-20, Hétfő

A mumbai Don Bosco Ifjúsági Szolgálat (DBYS) elindította a „Lélek Algoritmus” (Soul Algorithm) című új online talkshow-t, amely a katolikus bölcsességet a..

Olaszország – A rácsokon túl: ifjúsági szolgálat a fiatalkorúak börtönében

Olaszország – A rácsokon túl: ifjúsági szolgálat a fiatalkorúak börtönében

#Szalézi világ 2026-07-20, Hétfő

Július 13. és 17. között az olasz Szalézi Ifjúsági Mozgalom fiatal vezetőinek egy csoportja a trevisói La Prima Pietra egyesülettel együtt intenzív..

Lengyelország – 36. nemzetközi gyalogos zarándoklat Suwałkiból Vilniusba

Lengyelország – 36. nemzetközi gyalogos zarándoklat Suwałkiból Vilniusba

#Szalézi világ 2026-07-20, Hétfő

2026. július 15-én, szerdán indult a 36. nemzetközi gyalogos zarándoklat a lengyelországi Suwałkiból Vilniusba, Litvániába. Az idei mottó a „Béke..

Lengyelország – Szalézi missziós önkéntesek segélyprojektje Ukrajnának

Lengyelország – Szalézi missziós önkéntesek segélyprojektje Ukrajnának

#Szalézi világ 2026-07-17, Péntek

A krakkói tartomány (PLS) „Młodzi Światu” szalézi missziós önkéntesei (SWM) elindítják a „Lengyel segély Ukrajnának” elnevezésű projektet.

Brazília – Rudolf Lunkenbein és Simão Bororo halálának 50. évfordulján

Brazília – Rudolf Lunkenbein és Simão Bororo halálának 50. évfordulján

#Szalézi világ 2026-07-15, Szerda

2026. július 15-én van Isten szolgái Rudolf Lunkenbein szalézi atya és Simão Bororo halálának 50. évfordulója, akiket a Mato Grosso tartománybeli Meruriban..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Negyedik Segítő Szűz Mária körmenet KazincbarcikánA munka terén is alapvetően fontos az emberi méltóság >