Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / A megbékélés és a megbocsátás nehéz szavak

A megbékélés és a megbocsátás nehéz szavak

A megbékélés és a megbocsátás nehéz szavak

2014-02-18 Kedd   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

José Maria Sabé atya, az Egyenlítői Trópusi Afrika Al-tartomány ekonómusa szerint "a megbékélés és a megbocsátás nehéz szavak", de a feszültségek és a háborús fenyegetés ellenére a szaléziak folytatják munkájukat a Közép-afrikai Köztársaságban. Banguiban a Galabadja szalézi plébánián még mindig mintegy 1000 menekült van, akik öt napja  nem kaptak élelmiszert.

 

 Azt írja: "Nagyon nehéz érintkezésbe lépni a rendtársakkal, mert az internet kapcsolat Kamerun és a Közép-afrikai Köztársaság között nem elég jó, így nem tudunk rendszeres kapcsolatot fenntartani."

A menekültek közül sokan próbálnak visszatérni otthonaikba, de a legtöbben csak a tömeges pusztítással találkoznak, ahol lehetetlen bármit is tenni. Sabé atya hozzáteszi: "A tisztviselők öt hónapja nem kaptak fizetést a munkájukért. A kiskereskedők nem tudják refinanszírozni a vállalkozásaikat és az emberek még mindig félnek."

A biztonság továbbra is fontos szempont a menekültek számára csakúgy, mint az élelmiszer, ami a plébánián már elfogyott." Sokan jönnek ide éjjel, hogy biztonságban alhassanak. A plébánián van egy afrikai katonai helyőrség, akik felügyelik a menekülttábort. Az embereket, akik keresik a biztonságot, vonzza a katonák jelenléte és a falak által kínált biztonság, valamint a vallásos közeg. Az emberek éhesek. Már öt napja nem ettek. Azok, akik elmentek, visszatérnek, hogy élelmiszert kérjenek, de Banguiban nem volt szállítás. Az emberek dühösek és idegesek. Gyűlölet, kétségbeesés és éhség uralkodik. "

 

Ha a szaléziakról beszél, és arról, hogyan kezelik a helyzetet, a megbékélés és a megbocsátás folyamatát, Sabé atya azt mondja: "A rendtársak már nagyon fáradtak. Hónapok óta háborús stresszhelyzetben élnek, golyózáporban és támadásoktól fenyegetve. Alvászavarban szenvednek. Beteg vagy sérült emberek jönnek segítséget kérni... "

 

Mindezek ellenére arra a következtetésre jutott, hogy "az ima és az eucharisztia ünneplése továbbra is megbékélésre és megbocsátásra hív. Ezek nehéz szavak. A szalézi rendtársak megpróbálnak szemináriumokat szervezni, hogy felhívják a figyelmet a békés egymás mellett élés szükségességére. Jelen pillanatban ezek még csak szavak ... "

 

ANS-Galabadja/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Kenya - Langata csodája

Kenya - Langata csodája

#Szalézi világ 2026-07-03, Péntek

Nairobi egy hatalmas vonzerővel bíró város, amely állandóan vonzza azokat, akik az ország távoli területeinek túlságosan nehéz életkörülményeit..

USA - Új fázis a szalézi képviselet számára az ENSZ-ben New Yorkban

USA - Új fázis a szalézi képviselet számára az ENSZ-ben New Yorkban

#Szalézi világ 2026-06-30, Kedd

A Szalézi Kongregáció fiatalok, különösen a legszegényebbek és legkiszolgáltatottabbak érdekképviselete iránti elkötelezettségének folytatásaként..

Ciprus – Eurochild Konferencia 2026 - szalézi részvétellel

Ciprus – Eurochild Konferencia 2026 - szalézi részvétellel

#Szalézi világ 2026-06-30, Kedd

2026. június 16-án és 17-én a Don Bosco International (DBI) részt vett a 2026-os Eurochild Konferencián Páfoszban, amelyen gyermekjogi szervezetek, gyermekek és..

Venezuela – Mély aggodalom és szalézi szolidaritás a földrengés után

Venezuela – Mély aggodalom és szalézi szolidaritás a földrengés után

#Szalézi világ 2026-06-26, Péntek

A Szalézi Kongregáció mély aggodalommal és komoly nyugtalansággal figyeli a Venezuelában kibontakozó drámai helyzetet a – helyi idő szerint – 2026. június..

Mazzarello anya szentté avatásának 75. évfordulója

Mazzarello anya szentté avatásának 75. évfordulója

#Szalézi világ 2026-06-24, Szerda

2026. június 24-én van Mária Domenica Mazzarello szentté avatásának 75. évfordulója, aki Don Boscóval közösen alapította a Segítő Szűz Mária Leányai..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Szalézi protokoll a vészhelyzetek kezeléséreEgészséges állapotban adom át a Társaságot >