Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Újszerű zenés darabbal nyitották meg Torinóban a bicentenáriumi ünnepségeket

Újszerű zenés darabbal nyitották meg Torinóban a bicentenáriumi ünnepségeket

Újszerű zenés darabbal nyitották meg Torinóban a bicentenáriumi ünnepségeket

2015-01-25 Vasárnap   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

A torinói Teatro Regió-ban különleges színpadi produkcióval nyitották meg január 24-én Don Bosco születésének bicentenáriumi évét: kétszáz fiatal lépett színpadra, hogy egy fergeteges előadással jelöljék meg az ünnepi eseménysorozat kezdetét.

 

 

„Sokan vagyunk itt és mindannyian szeretnénk megköszönni a művészetet, a szépséget és az időt, amit a show előkészületeire fordítottatok” - ezekkel a szavakkal zárta le a szalézi rendfőnök, Ángel Fernández Artime a „Giovan (n) i d'Oggi” című bemutató premierjét a torinói színházban, amikor hagyományos szalézi „jóéjszakát”-jában köszönetet mondott a Nnuove Direzioni társulatnak.

 

A hatalmas erőfeszítés, amit a Don Bosco bicentenáriumi évének olaszországi megnyitóját jelző zenei előadásba fektettek, minden tekintetben érzékelhető volt. A fiatal színészek, táncosok, zenészek és technikusok száma is figyelemre méltó, akik részt vettek az előadásban, valamint a nagy erőfeszítés, hogy egy harmonikus előadássá kapcsolják össze egyes komponenseket. Az egész egy álom megvalósítása, amit Maurizio Palazzo atya, a torinói Agnelli iskola hitoktatója álmodott meg.

 

A korábbi tartományfőnök, Stefano Martoglio atya és Enrico Stasi atya is hittek benne, és az ő álmában. A zene kiváló volt, és a cselekmény Don Boscót egy új perspektíván keresztül ábrázolta, ahogy a jövőből érkező fiatalok egy időgép segítségével visszatekintenek az életére és megismerik magát Don Boscót. Jelen, múlt és jövő tökéletes egységbe fonódott egy látványos, kiváló zenés előadás keretében. A sok fiatal és gyermek közvetlen bevonása színészként jó példája volt a szalézi szellemnek.

 

A színház tele volt. A nézőtéren a rendfőnökön kívül ott ült Yvonne Reungoat anya, a Segítő Szűz Mária Leányai generális anyája, Egyetemes Tanácsának tagjai, valamint a szalézi tartományfőnökök és a Don Bosco Nővérek tartományfőnöknői egész Olaszországból, tanácsuk tagjaival. Látva, hogy mennyire élvezték az előadást, nagyon valószínű, hogy a „Giovan (n) i d'Oggi” musical ellátogat az egész országba, és a dalokat úgy fogják ismerni, mint a bicentenárium zenéjét.

 

 

ANS - Torino

 

 

 

A kategória cikkei

Kenya - Langata csodája

Kenya - Langata csodája

#Szalézi világ 2026-07-03, Péntek

Nairobi egy hatalmas vonzerővel bíró város, amely állandóan vonzza azokat, akik az ország távoli területeinek túlságosan nehéz életkörülményeit..

USA - Új fázis a szalézi képviselet számára az ENSZ-ben New Yorkban

USA - Új fázis a szalézi képviselet számára az ENSZ-ben New Yorkban

#Szalézi világ 2026-06-30, Kedd

A Szalézi Kongregáció fiatalok, különösen a legszegényebbek és legkiszolgáltatottabbak érdekképviselete iránti elkötelezettségének folytatásaként..

Ciprus – Eurochild Konferencia 2026 - szalézi részvétellel

Ciprus – Eurochild Konferencia 2026 - szalézi részvétellel

#Szalézi világ 2026-06-30, Kedd

2026. június 16-án és 17-én a Don Bosco International (DBI) részt vett a 2026-os Eurochild Konferencián Páfoszban, amelyen gyermekjogi szervezetek, gyermekek és..

Venezuela – Mély aggodalom és szalézi szolidaritás a földrengés után

Venezuela – Mély aggodalom és szalézi szolidaritás a földrengés után

#Szalézi világ 2026-06-26, Péntek

A Szalézi Kongregáció mély aggodalommal és komoly nyugtalansággal figyeli a Venezuelában kibontakozó drámai helyzetet a – helyi idő szerint – 2026. június..

Mazzarello anya szentté avatásának 75. évfordulója

Mazzarello anya szentté avatásának 75. évfordulója

#Szalézi világ 2026-06-24, Szerda

2026. június 24-én van Mária Domenica Mazzarello szentté avatásának 75. évfordulója, aki Don Boscóval közösen alapította a Segítő Szűz Mária Leányai..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Don Bosco plébánia a nyomornegyedbenDon Bosco jatéknap és animátorok ígérettétele Nyergesújfalun >