Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Vigyük előbbre Margit mama boldoggá avatásának ügyét

Vigyük előbbre Margit mama boldoggá avatásának ügyét

Vigyük előbbre Margit mama boldoggá avatásának ügyét

2015-06-30 Kedd   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Mint számos előde, Ferenc pápa is ellátogatott Valdoccóba, Don Bosco földjére. Látogatása során a Segítő Szűz Mária bazilikában június 21-én, Don Bosco születése kétszázadik évfordulója alkalmából, kiemelte Margit mama központi szerepét az ifjúság szentjének életében és küldetésében.

 

 

Don Pierluigi Cameroni, a szalézi rend egyetemes posztulátora felidézi a pápa látogatásának egyes mozzanatait és kiemeli, hogy az első szempont, amire Ferenc pápa felhívta a figyelmet, hogy Don Bosco azért válhatott a fiatalok nagy nevelőjévé, mert „egy olyan anyja volt, aki a lelke érzékenységével nevelt. Egy jó, kedves és erős anya, aki nagy szeretettel nevelte a szívét. Margit mama nélkül senki sem értheti meg igazán Don Boscót. Ez lehetetlen.”

 

A pápa a szalézi szeretetreméltóság fényében szemléli Margit mamát, és arra hívja a Szalézi Családot, hogy példára tekintsenek rá: „Kíváncsi vagyok, ha ma a szalézi szerzetesek, a szalézi nővérek, az egész Szalézi Család, amikor egy fiatalt nevelnek, ugyanúgy tesznek-e, mint ahogy ez a nagyszerű asszony formálta a fia szívét. És ezt határozottan ki akarom emelni.”

 

A második egy erős felhívás, hogy újraélesszék Don Bosco három nagy szerelmét: Mária, az Eucharisztia és a pápa iránt. Ferenc pápa így folytatta: „Don Bosco szerette az Egyházat, Máriát és az édesanyját (... ) Gondolkodjatok el ezen a kombináción: az Egyház, mint anya; Mária, a mi anyánk; és Margit mama, az ő édesanyja.” Teológiai szempontból is jelentős ez a megállapítás, amit Ferenc pápa kiemelt. II. János Pál csodálatos megérzése szerint, mivel semmilyen kétség nem merül fel Isten abszolút elsőbbsége iránt, történelmi szinten „az anya mindig megelőzi”. Mert „az irgalmasság Atyja pedig úgy akarta, hogy a megtestesülést előzze meg az eleve elrendelt anya beleegyező igenje” (Lumen Gentium 56). És ez az, amiért Don Bosco megtanult úgy szeretni, ahogy ő maga mondja, mint az Egyház tagja, Margit mamának és Mária természetfeletti beavatkozásának köszönhetően, akit Jézus adott neki, mint „Anyát és Tanítónőt”.

 

Margit mama boldoggá avatása hozzájárulna az anyai dimenzió megértéséhez és megerősítéséhez, ami konstitutív Isten tervének minden szakaszában, és alapvető, ha meg akarjuk érteni a nevelés realitását.

 

Mindezek fényében a rendfőnök felkéri a Szalézi Család minden csoportjának összes tagját, hogy intenzívebben imádkozzanak, hogy az Úr megadja a kegyelmet a csodához, ami szükséges, hogy megnyíljon az út Don Bosco édesanyjának boldoggá avatásához.

 

Ez azt jelenti, hogy bátran terjesszük imáinkat Tiszteletreméltó Margit mama közbenjárásáért, jusson el a képe a családokhoz, a plébániákra, rendházakba, lelkiségi központokba, kórházakba, hogy imáikban kérjék a csoda kegyelmét. Különösen hatékony a kilenced Margit mama közbenjárásáért. A rendfőnök két formáló elemet hangsúlyoz: a kitartó, állhatatos imádság és a közösségi ima értékét. Ha vannak olyan esetek, amelyek különös jelentőséggel bírnak, azonnal jelentsék az posztulátornak, benyújtva az ide vonatkozó egészségügyi dokumentációt ( postulazione@sdb.org ).

 

 

ANS – Róma/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Mária a nyitott és készséges szív példája - a rendfőnök májusi üzenete

Mária a nyitott és készséges szív példája - a rendfőnök májusi üzenete

#Szalézi világ 2026-05-15, Péntek

Máriához hasonlóan, amikor Isten bennünk él, felismerjük, hogy meghívást kaptunk és küldetésünk van. Mária „útnak indult, és a hegyekbe sietett” (Lk..

Hogyan védte meg Mária, a Keresztények Segítsége az első misszionáriusokat

Hogyan védte meg Mária, a Keresztények Segítsége az első misszionáriusokat

#Szalézi világ 2026-05-14, Csütörtök

A misszionáriusok legkalandosabb beszámolóit hallgatva az ember néha megdöbben a rájuk leselkedő veszélyeken, az ellenséges természeti környezettől és a..

Mazzarello Mária Dominika: A szalézi szentségben kivirágzó egyszerűség

Mazzarello Mária Dominika: A szalézi szentségben kivirágzó egyszerűség

#Szalézi világ 2026-05-13, Szerda

Vannak életek, amelyek nem csapnak zajt, mégis fényt hagynak maguk után, amely generációkon át ragyog. Mazzarello Szent Mária Dominika ilyen életet élt. Mária..

„Szeretjük a Bosco ételt”: nemzetközi szalézi receptkönyv

„Szeretjük a Bosco ételt”: nemzetközi szalézi receptkönyv

#Szalézi világ 2026-05-11, Hétfő

Megjelenése után egy évvel a „Bosco Food” című könyv továbbra is bemutatja a szalézi karizma kultúráinak gazdagságát szerte a világon; a szalézi..

Róma - A rendfőnök kinevezte a szalézi munkatársak új koordinátorát világ-szinten

Róma - A rendfőnök kinevezte a szalézi munkatársak új koordinátorát világ-szinten

#Szalézi világ 2026-05-09, Szombat

Május 9-én a szalézi rendfőnök, Fabio Attard atya kinevezte a szalézi munkatársak új koordinátorát világ-szinten Borja Pérez spanyol szalézi munkatárs..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Zenével felébreszteni a fiatalok lelkétSzalézi oktatási program Kambodzsában >