Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Szalézi misszionáriusok vendégségben

Szalézi misszionáriusok vendégségben

Szalézi misszionáriusok vendégségben

2015-07-29 Szerda   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Minden nyáron a szalézi misszionáriusok egy speciális csoportja az Egyesült Államokba utazik, hogy a plébániákon szerte az országban megosszák a hívekkel személyes és inspiráló történeteiket munkájukról a peremre szorult fiatalok és a családok javára világszerte - és kérik, hogy csatlakozzanak hozzájuk.

 

 

„Bár a levelekben, magazinokban, kiadványokban és e-maileken keresztül is törekszünk kommunikálni küldetésünk és munkánk mélységét és szélességét, semmi sem helyettesítheti a misszionáriusok első kézből származó beszámolóit” - mondja Mark Hyde atya, a Szalézi Missziós Iroda igazgatója. „Ezek a misszionáriusok szó szerint a frontvonalon dolgoznak több mint 130 elszegényedett országban szerte a világon, kényelmesebb életet, új reményt és kiutat kínálva a szegénységből legkiszolgáltatottabb embertársainknak.”

 

Ezt a munkát a szaléziak csak otthon maradó barátaik gondoskodó együttérzésének köszönhetően válthatják valóra. Akik részt vesznek az éves Missziós Együttműködési Programban (MCP), közel egy tucat szalézi misszionáriust hallgathatnak meg különböző országokból, akik megosztják velük történeteiket, amelyek bemutatják a támogatás erejét.

 

Dennis Panipitchai szalézi atyával például a bedfordi (NY állam) Szent Patrik-templomban találkozhatnak a hívek. Ő Északkalet-India egy különösen szegény területén, Nágaföldön dolgozik, ahol az állam fővárosában, Kohimában található  Don Bosco Iskolaközpont igazgatója. Ez az egyetlen ilyen oktatási intézmény a környéken, és már több elismerésben részesült a régió lakosságára gyakorolt gazdasági, szociális és kulturális átalakító ereje miatt.

 

Egy hosszú lista áll rendelkezésre azokról a plébániákról, amelyek júniustól szeptemberig vendégül látják a szalézi misszionáriusokat. Így az adományokat felajánló hívek megtapasztalhatják, hogy nagylelkűségüknek milyen értéke van, ami nagyon is valós és kézzelfogható különbséget hozhat a gyermekek és a rászoruló családok életében.

 

 

www.salesianmissions.org/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Szabolcs testvér Mexikóban 3. – Don Bosco ma is tevékeny

Szabolcs testvér Mexikóban 3. – Don Bosco ma is tevékeny

#Szalézi világ 2026-08-18, Kedd

A mexikói testvérképzésre bő két hónap távlatából már Magyarországról még inkább rá tudok tekinteni egy „panorámafelvétellel”. Hála Istennek és a..

Élesen látni - A rendfőnök augusztusi üzenete

Élesen látni - A rendfőnök augusztusi üzenete

#Szalézi világ 2026-08-17, Hétfő

Elmélkedés Márk evangéliumának 10,46–52 szakasza alapján – A vak Bartimeus története.

Don Bosco: mindig Istenre hangolódva, mindig a fiatalokkal

Don Bosco: mindig Istenre hangolódva, mindig a fiatalokkal

#Szalézi világ 2026-08-16, Vasárnap

2026. augusztus 16-án 211 éve, hogy megszületett az a szent, aki több ezer fiatal életét megváltoztatta – nemcsak a saját korában élőkét, hanem a..

India - Megtörni a szegénység ördögi körét

India - Megtörni a szegénység ördögi körét

#Szalézi világ 2026-08-15, Szombat

Palam szűk nyomornegyedeiben a rendszertelen jövedelmek és a zord életkörülmények gyakran veszélyeztetik a gyermekek oktatását. A szalézi „DBARK” projekt..

Olaszország – Családi animátorképző iskola

Olaszország – Családi animátorképző iskola

#Szalézi világ 2026-08-14, Péntek

2026. augusztus 16. és 22. között a paderno del grappai (TV) „Istituto Filippin” intézményben ismét megrendezésre kerül a Családi Animátorok Formációs..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< A krakkói ifjúsági világtalálkozó a fiatalok jubileuma leszVáltozások és kinevezések a Magyar Szalézi Tartományban 2015-ben >