Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Nigéria – Leégett a szalézi iskola kollégiuma

Nigéria – Leégett a szalézi iskola kollégiuma

Nigéria – Leégett a szalézi iskola kollégiuma

2016-01-19 Kedd   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

A nigériai Onitshában működő szalézi iskola diákszállója hamuvá égett a pusztító tűzben január 12-én. Szerencsére az incidens a napközben történt, így a diákok nem tartózkodtak a kollégiumban. Ugyanakkor az anyagi kár hatalmas, minden elveszett, beleértve a diákok személyes tulajdonát is.

 

 

A tűzoltóság megérkezett, de már késő volt. Úgy tűnik, hogy a tüzet rövidzárlat okozta. Szakértők most végzik az értékelést, hogy átfogó jelentést készítsenek. A kormányzati hatóságokat tájékoztatták az eseményről és a tanítást valószínűleg körülbelül egy hónapig felfüggesztik.

 

"Hálát adunk Istennek, hogy nem kell gyászolni, hogy nem vesztettünk el egyetlen életet sem" - mondta Jorge Crisafulli atya, az angol nyelvterületen működő szalézi tartomány tartományfőnöke Nyugat-Afrikában.

 

Az épület falai meggyengültek a nagy hőtől. Csak akkor leszünk abban a helyzetben, hogy döntsünk róla, hogyan tudjuk a legjobban segíteni a szalézi közösséget, ha elkészül a becslés a károkról, és előterjesztik a szálló újjáépítésének vagy javításának költségeit. Jelenleg a tartomány nem rendelkezik olyan anyagi forrásokkal, amelyeket ilyen nagyságrendű katasztrófák esetére tartalékolnánk, és a közösség is szegény, a kollégiumban a környező területen élő legszegényebb fiatalok laktak. "Természetesen, a szülők és a tanári kar is megpróbál segíteni, de nem várhatjuk el, hogy egyedül, saját forrásokból képesek legyenek felújítani az épületet" – mondta el Crisafulli atya.

 

"Imádkozzatok értünk!" - tette hozzá.

 

 

ANS – Onitsha/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Brazília –  Egy szalézi voltnövendék bemutatja az „Őslakos platformok” projektet

Brazília – Egy szalézi voltnövendék bemutatja az „Őslakos platformok” projektet

#Szalézi világ 2026-03-18, Ma

Fabrício Ferraz Gerardi professzornak, szalézi voltnövendéknek lehetősége nyílt bemutatni az „Őshonos platformok” projektet a Brazil Katolikus Püspöki..

Etiópia – Kenyeret az éhezőknek – sürgősségi támogatás a szaléziaktól

Etiópia – Kenyeret az éhezőknek – sürgősségi támogatás a szaléziaktól

#Szalézi világ 2026-03-17, Tegnap

Több mint három és fél évvel az észak-etiópiai Tigray-ben zajló polgárháború hivatalos vége után a régió politikai és gazdasági helyzete továbbra is..

Közel-Kelet – Imádságra hívás: „Uram, add nekünk békédet!”

Közel-Kelet – Imádságra hívás: „Uram, add nekünk békédet!”

#Szalézi világ 2026-03-16, Hétfő

Rövid és közvetlen, mégis érzelmekkel teli üzenettel a Gyermek Jézusról elnevezett Közel-Keleti Szalézi Tartomány (MOR) szalézi elöljárója, Simon Zakerian..

A rendfőnök márciusi üzenete - Legyünk az isteni irgalom tanúi

A rendfőnök márciusi üzenete - Legyünk az isteni irgalom tanúi

#Szalézi világ 2026-03-15, Vasárnap

A farizeus és a vámos példabeszéde (Lk 18,9–14) számunkra, nevelők és evangelizálók számára nem csupán erkölcsi tanítás a képmutatásról és az..

Olaszország – A szalézi munkatársak VI. világkongresszusa felé

Olaszország – A szalézi munkatársak VI. világkongresszusa felé

#Szalézi világ 2026-03-12, Csütörtök

Két hónap van hátra a Szalézi Munkatársak Szövetségének – a Szalézi Család harmadik csoportjának, amelyet maga Don Bosco kezdeményezett és alapított –..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Mesekönyv a vándorlók és menekültek világnapjáraAngola – A szaléziak újjáépítik a templomokat >