Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Olaszország – Amikor nagyot dobban a szalézi misszionáriusok szíve

Olaszország – Amikor nagyot dobban a szalézi misszionáriusok szíve

Olaszország – Amikor nagyot dobban a szalézi misszionáriusok szíve

2016-09-25 Vasárnap   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

misszionárius  • Valdocco  •

Minden évben szeptember végén van egy nap, amikor Torinóban érezni a szalézi misszionáriusok szívverését. Ez az a nap, amikor megünnepelik egy újabb szalézi missziós expedíció indulását. Ez a nap idén szeptember 25., vasárnap.

Megismételve azt, amit Don Bosco 1875. november 11-én tett az első misszionáriusokkal, akik Patagóniába indultak, a rendfőnök, Ángel Fernández Artime az ünnepi szentmisében átadja az induló misszionáriusoknak megbízatásukat a torinói Segítő Szűz Mária Bazilikában. Összesen 35 misszionárius kapja meg idén a missziós keresztet, közéjük tartoznak azok a szaléziak , akik részt vettek a miszsionáriusok felkészítő kurzusán Rómában és a szalézi helyeken, valamint a Segítő Szűz Mária Leányai. Közöttük van Emmanuel Ilodigwe Nigériából, aki Magyarországon folytatja majd szalézi életét.

Az ünnepség 12 órakor kezdődik, és 17 órától megtekinthető a Telepace web-tévé műsorán.

Idén is, az indulás előtti szombaton, 24-én sor kerül a már hagyományos Harambee-ra Torinóban. A Harambee egy szuahéli szó, jelentése „találkozó és ünnepi összejövetel”. Az olasz szalézi animációs csapat szervezi, együttműködve a VIS-szel (Nemzetközi Önkéntes Szolgálat a Fejlődésért).

Ebben az évben a fiatalok egész Olaszországból, és különösen azok, akik a nyári hónapokat missziós szolgálattal töltötték és már rendelkeznek tapasztalatokkal a szalézi missziókból, összegyűlnek Torino Valdocco negyedében, hogy az egyszerűség szellemében tanúságot tegyenek hitükről, a barátságról és az elkötelezettségről, és megosszák Don Bosco missziós célját és szeretetét a szegény országokban élő, peremre szorult fiatalok iránt. Szombaton délután a rendfőnök találkozott a fiatalokkal, akik részt vettek a Harambeen.

Összességében, a különböző események Torinóban a hétvégén magukban foglalnak egy találkozót is a szalézi helyeken azok a tartományfőnökök számára, akik három éve állnak saját tartományuk élén. A találkozón a tartományfőnökök számára, akik elérkeztek hatéves szolgálatuk feléhez, alkalom kínálkozik a közös gondolkodásra, kiértékelésre és formációra is.

Ez a találkozó a tervek szerint szeptember 23-tól szeptember 29-ig tart a rendfőnök, és vikáriusa, Francesco Cereda részvételével.

ANS – Torino/Szaléziak.hu

Kapcsolódó cikkek

Misszióban - Magyar szalézi misszionáriusok a világban

Misszióban - Magyar szalézi misszionáriusok a világban

#Szalézi világ 2025-10-17, Péntek

Az első missziós expedíció 150. évfordulójának közeledtével megemlékezünk a magyar szalézi misszionáriusokról, akik közül sokan kikerültek távoli..

150 év missziós szenvedély

150 év missziós szenvedély

#Szalézi világ 2025-10-16, Csütörtök

Idén októberben, a missziók hónapjában Leó pápa arra hív bennünket, hogy imádkozzunk az egyházért, hogy szinódusi életmódot folytasson, meghallgatva,..

Olaszország – A 150. évfordulós missziós expedíció előtt

Olaszország – A 150. évfordulós missziós expedíció előtt

#Szalézi világ 2025-10-14, Kedd

Második hetébe lépett a Germoglio tanfolyam, az új szalézi misszionáriusok képzési programja. A tapasztalatszerzés 2025. október 5-én, múlt vasárnap..

150 év után Don Bosco missziós álma folytatódik

150 év után Don Bosco missziós álma folytatódik

#Szalézi világ 2025-10-13, Hétfő

1875. november 11.: ezen a napon küldték Argentínába az első szalézi misszionárius csoportot. 150 évvel később Don Bosco missziós álma folytatódik számos..

A missziók 150 éve – Lóháton ülő püspök volt

A missziók 150 éve – Lóháton ülő püspök volt

#Szalézi világ 2025-09-30, Kedd

Misszionárius pápánk van. A boldogságtól túlcsorduló szív bátor és merész szív, amely dacol a félénkséggel és a szégyenérzettel. Ez jellemzi Grace..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< FMA – Hivatástisztázó lelkinapok Pesthidegkút – Egy megvalósult bakancslista >