Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Havasi József a Magyar-Osztrák-Bajor Társaság tiszteletbeli tagja

Havasi József a Magyar-Osztrák-Bajor Társaság tiszteletbeli tagja

Havasi József a Magyar-Osztrák-Bajor Társaság tiszteletbeli tagja

2016-10-25 Kedd   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

megemlékezés  • Havasi József atya  •

Az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 60. évfordulóján az idén 25 éves Magyar-Osztrák-Bajor Társaság tiszteletbeli tagjának választotta P. Havasi József korábbi tartományfőnököt.

Az 1991-ben alakult társaság célja és feladata a magyar, osztrák, bajor, és baden-württembergi társadalmi és kulturális kapcsolatok ápolása, erősítése és fejlesztése. A Felső-és a Közép-Duna mentén élő népek közötti barátság és együttműködés megszilárdítása, társadalmuk, gazdaságuk, kultúrájuk kölcsönös megismerése, közös történelmük pozitív hagyományainak ápolása, fejlesztése.

 

Az ECHO TV október 23-ai Civil összefogás című műsorában Havasi József hangsúlyozta: többet kell beszélni a fiatalokkal, bevonni az ünneplésbe! Meglátása szerint az idősebb generációnak még közel, de a fiataloknak már igen messze van ’56. Az idősebb generáció felelősségének nevezte, hogy közelebb vigyék a fiatalokhoz és élővé tegyék a 60 évvel ezelőtti eseményeket, valamint, hogy hazaszeretetre neveljék őket. Kiemelte: összetartásra és hazaszeretetre kell nevelni a fiatalokat, mert anélkül nem lesz haladás. Legyünk büszkék arra, hogy magyarok vagyunk! Aki külföldre megy, az megtapasztalja, hogy a magyar nép semmivel sem alávalóbb a többinél.

 

www.echotv.hu/Szaléziak.HU

Kapcsolódó cikkek

Újbuda – Március 15. – Az összefogás és a szabadság ünnepe

Újbuda – Március 15. – Az összefogás és a szabadság ünnepe

#Magyar Tartomány 2026-03-15, Tegnap

A META-Don Bosco Technikum és Szakgimnázium a SZÁMALK-Szalézi Technikum és Szakgimnázium 9-10. évfolyamos tanulói március 13-án együtt emlékeztek meg a..

Óbuda - „Tisztelet a bátraknak!”

Óbuda - „Tisztelet a bátraknak!”

#Magyar Tartomány 2026-03-15, Tegnap

Március 13-án délelőtt ünneplőbe öltözött az óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola is, hogy közösen emlékezzenek meg az 1848-49-es..

Nyergesújfalu - Március 15-i megemlékezés a Zafféryban

Nyergesújfalu - Március 15-i megemlékezés a Zafféryban

#Magyar Tartomány 2026-03-15, Tegnap

A nyergesújfalui Zafféry Károly Szalézi Középiskola közössége méltó módon emlékezett meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseiről.

Kazincbarcika – Emlékezés az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcra

Kazincbarcika – Emlékezés az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcra

#Magyar Tartomány 2026-03-15, Tegnap

A hagyományoknak megfelelően a kazincbarcikai Szalézi Szent Ferenc Gimnázium diákjai most is a Don Bosco Iskola diákjaival közösen emlékeztek az 1848-49-es..

Boldog Rinaldi Fülöp, aki bevezette Don Boscót a huszadik század szívébe

Boldog Rinaldi Fülöp, aki bevezette Don Boscót a huszadik század szívébe

#Szalézi világ 2025-12-05, Péntek

A szalézi történelem útján Boldog Rinaldi Fülöp különleges helyet foglal el. Don Bosco harmadik utódjaként és az utolsóként, aki személyesen ismerte őt,..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Óbuda – Az újrakezdés 25 éve Vatikán – Antonieta Böhm szalézi nővér a boldoggá avatás útján >