Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / FMA - 150 év hála, öröm és remény

FMA - 150 év hála, öröm és remény

FMA - 150 év hála, öröm és remény

2022-08-12 Péntek   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

Szalézi Család  • Segítő Szűz Mária Leányai  • évforduló  • FMA  •

Egy nap, hogy ünnepeljünk, hogy emlékezzünk, hogy köszönetet mondjunk, hogy tanúi legyünk a meghívás örömének... Ez volt augusztus 5. a Segítő Szűz Mária Leányai Intézménye alapításának 150. évfordulóját különleges helyszínen ünnepelhettük meg, több mint 200 fiatal jelenlétében a STÉG Szalézi TóFesztivál keretein belül.

A nagy napot még emlékezetesebbé tette Ciezkowska Sylvia nővér, rendi posztulátor előadása, aki segített jobban megismerni a szalézi életszentség női arcait.

Délután a tónál, a közös imádság alatt a nővérek - néhányan csak erre az estére jöttek el (köztük Annuska nővér, aki 101 éves) - megújították szerzetesi fogadalmainkat a fiatalok előtt. A Szentséget körmenetben, énekelve kísértük vissza a templomba. Az ünneplés vacsorával és természetesen, születésnapi tortával folytatódott.

Ez a különleges nap mindannyiunk szívében nyomott hagyott és a mély és őszinte hála érzését, hogy részsei lehetünk ennek a csodának, immár 150 éve.

 

donbosconoverek.hu/Szaléziak.HU

Kapcsolódó cikkek

Troncatti Szent Mária FMA: a hit asszonya, misszionárius, béketeremtő

Troncatti Szent Mária FMA: a hit asszonya, misszionárius, béketeremtő

#Szalézi világ 2025-10-21, Tegnap

Troncatti Szent Mária, egy a hegyekből származó, az Amazonas vidékén misszionáriusként szolgáló nő élete erőteljesen szól korunkhoz. Tapasztalata, szerény..

Vatikán - Az új szentek a hit lámpásaként sugározták Krisztus fényét

Vatikán - Az új szentek a hit lámpásaként sugározták Krisztus fényét

#Egyház 2025-10-19, Vasárnap

2025. október 19-én, a Missziók vasárnapján a Szalézi Család szíve az egész világon együtt dobbant a Vatikánnal: Troncatti Mária missziós nővér, a..

Vatikán – Maria Troncatti nővér, a Jézusért szenvedélyesen rajongó szent

Vatikán – Maria Troncatti nővér, a Jézusért szenvedélyesen rajongó szent

#Szalézi világ 2025-10-18, Szombat

Október 17-én, pénteken délelőtt újságírói találkozót tartottak a Szentszék Sajtóirodájában, a Via della Conciliazione 54. szám alatt, a 2025. október..

Maria Troncatti nővér és a terézi lelkiség

Maria Troncatti nővér és a terézi lelkiség

#Szalézi világ 2025-10-13, Hétfő

2025. október 15-én van Ávilai Szent Teréz, az FMA Intézet védőszentjének liturgikus emléknapja. A terézi lelkiség egyes vonásai felfedezhetők Boldog Maria..

Szetté avatás előtt – Ismerjük meg Maria Troncatti szalézi nővért  -12.

Szetté avatás előtt – Ismerjük meg Maria Troncatti szalézi nővért -12.

#Szalézi világ 2025-10-12, Vasárnap

Mária nővér utolsó éveit ugyanaz az intenzitás jellemezte, amellyel mindig is élt. Előrehaladott kora és elkerülhetetlenül csökkenő ereje ellenére sem..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Az Egyetemes Tanács és Don Bosco – Ivo Coelho első kézbőlAz Egyetemes Tanács és Don Bosco - García Morcuende első kézből >