Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Olaszország – „Az élet bennünk” - dal, amelyet a 2023-as strenna ihletett

Olaszország – „Az élet bennünk” - dal, amelyet a 2023-as strenna ihletett

Olaszország – „Az élet bennünk” - dal, amelyet a 2023-as strenna ihletett

2023-02-05 Vasárnap   |   #Szalézi világ

strenna  • zene  •

A 2023-as strenna ihletésére a torinói Segítő Szűz Mária-bazilika zenei animációjáért felelős szalézi atya, Maurizio Palazzo egy új zenei művet komponált, melynek címe "Az élet bennünk".

Az új dal örömteli ritmusának és rövid, éles, hatásos szövegének köszönhetően inkább az animáció pillanataira alkalmas: ezzel kíván dinamizmust adni a zenének és a a szellemi üzenet, amely a Lélek által keltett "kovászban" rejlik, amely növekedik és életet hoz.

" Együtt vagyunk - Szerelmesek vagyunk - Ő vetett - Szeretet - Élő tészta - Erjedés - Királyság, amely bennünk és rajtunk kívül növekszik!"

Ezek a szavak képezik, nem véletlenül, a dal szövegének refrénjét, hiszen a rendfőnök által készített dokumentum egyik legjelentősebb kifejezései.

A blues stílus ráadásul egy "világi" zenei műfaj, amely az afro-amerikai kontextusban a diszkriminációra adott reakcióként alakult ki, de egyben "szent" is volt, mivel garantálta az ima hiteles és spontán, nem intézményes formájának létezését a színes bőrűeknek. Ezért ez egy további módja annak, hogy hangsúlyozzuk egy út vagy utazás közösségét és az emberi testvériség szándékait egy olyan zenei műfajon keresztül, amely hamar átlépte kezdeti kontextusának határait, és általánosan elismertté vált.

Palazzo atya mellett (zene, szöveg, hangszerelés), a dal felvételét többeknek is köszönhetjük, akik nagylelkűen kamatoztatták tehetségüket: Paolo Guercio, (zenei alap hangszerelése, végső keverés, renderelés); Luca Ferrera (felvétel, énekkeverés); Francesca Incardona, szólista, Rossella Incardona, Francesca Rosa és Federico Cucinella (aki az előadást kísérő videót is szerkesztette) hangja támogatja. Alessio Boschiazzo (jazzdobos és koncertművész) professzionális jelenlétével lehetővé vált a dal élő előadása is.

ANS-Róma/Szaléziak.HU

 

Kapcsolódó cikkek

Szeged - A Don Bosco Közösség zenélt a Szent Jobb Lator Kápolnában

Szeged - A Don Bosco Közösség zenélt a Szent Jobb Lator Kápolnában

#Magyar Tartomány 2023-02-20, Hétfő

A Betegek Világnapján február 11-én, a Don Bosco Együttes volt vendége az elítéltek egyházi foglalkozásának a Szegedi Fegyház és Börtön Mars téri..

Olyanok legyünk, mint a kovász!

Olyanok legyünk, mint a kovász!

#Aktuális 2023-02-05, Vasárnap

Mint minden évben, Ángel Fernández Artime rendfőnök, Bosco Szent János tizedik utóda és a szalézi rend elöljárója most is adott nekünk egy „strennát”:..

Ismerjük meg Don Boscót – néhány legismertebb neki szentelt dalon keresztül

Ismerjük meg Don Boscót – néhány legismertebb neki szentelt dalon keresztül

#Szalézi világ 2023-01-28, Szombat

Sokat írtak már arról, hogy Don Bosco mennyire figyelt a zenére. Már Valdoccóban kísérletezett a zenei animációval, mint kitüntetett kommunikációs és..

Óbuda - Szalézi munkatársak formációfelelőseinek találkozója 2023

Óbuda - Szalézi munkatársak formációfelelőseinek találkozója 2023

#Magyar Tartomány 2023-01-21, Szombat

A szalézi munkatársi csoportok formációfelelősei találkoztak január 21-én, szombaton Óbudán, a Don Bosco Oratórium és Közösségi Házban.

STRENNA 2023 – Videó magyar fölirattal is!

STRENNA 2023 – Videó magyar fölirattal is!

#Magyar Tartomány 2023-01-14, Szombat

Már magyar föliratozással is megtekinthetik az érdeklődők azt a videót, amely a képek erejével kíséri és illusztrálja az idei strenna üzenetének..

Címkék

 • 1% • 28EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • csoda • DélAmerika • DélSzudán • digitális • digitális oktatás • ...
Összes címke
< A pápa a kongói fiatalokhoz: „A ti kezetekben van egy másfajta jövő”Szíria – Háború után földrengés - ima és menedék az aleppói szaléziaknál >