Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Mária, a nehéz idők asszonya

Mária, a nehéz idők asszonya

Mária, a nehéz idők asszonya

2016-05-24 Kedd   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

Don Bosco akkor kezdte terjeszteni a Segítő Szűz Mária tiszteletét, amikor az Egyház különösen nehéz időket élt át. Így írt bizalmasan Don Caglierónak 1862-ben: „A Szűzanya azt akarja, hogy a Keresztények Segítsége néven tiszteljük őt. Olyan szomorú időket élünk, hogy szükségünk van a Szent Szűzre, hogy segítsen megőrizni és megvédeni a keresztény hitet.” (MB 7334) Torinóban bazilikát építtetett Máriának, a Keresztények Segítségének tiszteletére és azt akarta, hogy az általa alapított női szerzetesrend, a Segítő Szűz Mária Leányai elterjesszék az egész világon a Segítő Szűz tiszteletét.

 

A mostani idők sem olyan egyszerűek. Bár más okokból, mint Don Bosco korában, de minden korban mindig szükségünk lesz Mária anyai segítségére, egy barátra, egy testvérre, aki diszkrét jelenlétével ott áll mellettünk, és biztosítja, hogy soha ne fogyjon ki az öröm bora, a bátorság, a merészség, hogy optimizmussal tudjunk szembenézni a mai világ megpróbáltatásaival és pozitívan tudjuk fogadni a sok kihívást.

 

Ma jobban, mint valaha, a Keresztények Segítsége cím alatt tisztelve Máriát szeretnék kifejezni személyes bizalmunkat anyai jelenlétében, az emberiség ügyeiben, az Egyházban és a történelemben mindannyiunk számára. Ez az a kötelék, amely az időben összekapcsol bennünket Don Boscóval, összetett, mint például az a felismerés, hogy a Keresztények Segítsége egy erős anya, tele gyöngédséggel, egy ajándék, amely megvigasztal és a jóérzés, hogy ez a védelem és támogatás Istentől jön!

  

Az élet viszontagságai között, de hitünk hosszú útja mentén is Máriánál mindig segítséget és védelmet találunk, ha a szívünknek szüksége van rá. Az egyik ősi imában, amelyet a Szent Szűznek szenteltek, Don Bosco így imádkozott: „Oltalmad alá futunk Istennek szent Anyja! Ne vesd meg könyörgésünket szükségünk idején, hanem oltalmazz meg minket minden veszedelemtől mindenkor dicsőséges és áldott Szűz.” Don Bosco azt írta a Meraviglie della Madre di Dio (Az Istenanya csodái) című művében, hogy a „Keresztények Segítségét az Egyházban úgy ismerték el, mint a segítőt a nehéz időkben, amikor az Egyházat sok támadás éri, ahol a keresztényeket üldözik, mert keresztények, és mert őszintén beszélnek Istenről, mert tanúságot tesznek róla, hogy Jézus az Úr, mert olyan gondolatokat vallanak, amelyek ellentmondást jelentenek a jelenlegi elképzelésekkel szemben.

 

A Szűz anyai küldetése vezeti Isten népét, hogy gyermeki bizalommal forduljanak hozzá, aki mindig anyai szeretettel kész meghallgatni és hatékony segítséggel közbelépni. Ezért, mivel általában úgy hivatkoznak rá, mint a szomorúak vigasztalójára, a betegek gyógyítójára, bűnösök menedékére, menedékre a megpróbáltatások idején, aki enyhülést hoz a betegeknek, és elősegíti a szabadulást a bűneinktől; mert ő, aki maga mentes a bűntől, ezt mondja gyermekeinek: erőteljesen lépjetek fel a bűn felszámolásáért. És ez a szabadulás a kísértéstől és a gonosztól (Mt 6,13) – amit mindig ismételgetünk - előfeltétele a keresztény élet megújításának.

 

Hogyhogy nem vesszük észre, hogy ezek a szavak, amelyeket olyan régen írtak le, még ma is aktuálisak és prófétai erejük van?

 

 

www.cgfmanet.org/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Olaszország – A „Sognati da Grande” verseny második kiadása

Olaszország – A „Sognati da Grande” verseny második kiadása

#Szalézi világ 2026-03-25, Tegnap

A DON BOSCO NEL MONDO Alapítvány által szervezett és idén a béke témájának szentelt „Sognati da Grande” (Álmodj nagyot) ifjúsági kreatív verseny..

Lengyelország – Készülnek Jan Świerc atya és vártanútársai boldoggá avatására

Lengyelország – Készülnek Jan Świerc atya és vártanútársai boldoggá avatására

#Szalézi világ 2026-03-25, Tegnap

Jan Świerc atya és társai, lengyel szalézi vértanúk 2026. június 6-ra tervezett boldoggá avatása előtt a krakkói Szent Jácint Tartomány (PLS), és..

Olaszország – Generációk közötti párbeszéddel a korai iskolaelhagyás ellen

Olaszország – Generációk közötti párbeszéddel a korai iskolaelhagyás ellen

#Szalézi világ 2026-03-23, Hétfő

Torino külvárosában, Venaria Realéban a „Salesiani per il Sociale” társadalmi fejlesztési egyesület folytatja a „Scuola Libera Tutti!” elnevezésű..

Spanyolország – A víz világnapja – A tiszta víz az élethez való alapvető jog

Spanyolország – A víz világnapja – A tiszta víz az élethez való alapvető jog

#Szalézi világ 2026-03-23, Hétfő

Világszerte több mint 2,2 milliárd ember nem jut biztonságos ivóvízhez, amely az egészség, az oktatás és a fejlődés szempontjából elengedhetetlen..

Brazília –  Egy szalézi voltnövendék bemutatja az „Őslakos platformok” projektet

Brazília – Egy szalézi voltnövendék bemutatja az „Őslakos platformok” projektet

#Szalézi világ 2026-03-18, Szerda

Fabrício Ferraz Gerardi professzornak, szalézi voltnövendéknek lehetősége nyílt bemutatni az „Őshonos platformok” projektet a Brazil Katolikus Püspöki..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Mária, a Keresztények Segítsége a szalézi hivatás máriás dimenziójaÁsványráró - Üvegablak Dániel Tibor tiszteletére >