Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Koszovó - Egy szalézi boldogsága

Koszovó - Egy szalézi boldogsága

Koszovó - Egy szalézi boldogsága

2016-03-23 Szerda   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

A boldogság már egy ideje rendszeres beszédtéma a koszovói Gjilanban (Gnjilane). És anélkül, hogy nagyképűek lennénk, ennek a boldogságnak az egyik oka a szalézi közösség jelenléte a városban. Giuseppe Liano, egy fiatal guatemalai szalézi misszionárius szerzetesnövendék beszámolóját olvashatjuk.

 

 

Sok fiatal jön hozzám és azt kérdezik: "Miért vagy olyan boldog minden nap?" Mosolygok, és egy másik kérdéssel válaszolok: "És miért ne lennék?" És míg gondolkodnak a válaszon, elmondom nekik: "Boldog vagyok, mert itt vagyok veled!" Nem azért mondom, hogy ugrassam őket: valóban ez az én hivatásom legmélyebb öröme.

 

Az első, aki ezzel a kérdéssel fordult felém, egy 15 éves lány volt. "Miért vagy olyan pozitív minden nap?" - kérdezte, és a kérdése meglepett (...) Ezután, magamba nézve azt mondtam neki, hogy több okom is volna rá, hogy ne legyek boldog: a hideg, a honvágy, néhány szezonális betegség, a nehéz nyelv ... de én nem ebből a nézőpontból nézve élem az életem, hanem Isten szemével nézve. Tehát ahelyett, hogy bánkódnék sok minden miatt, örülök, hogy felkelhetek reggel, tudván, hogy az Úr megadja nekem a lehetőséget, hogy találkozzak a fiatalokkal és köszöntsem őket.

 

Két héttel ezelőtt vettem a bátorságot, hogy megkérdezzem a fiatalokat, mi az, ami igazán boldoggá teszi őket. Az egyik lány azt mondta, hogy lehetetlen boldognak lenni. Válaszát azon alapozta, hogy szükség van az „önmegvalósításra” (ez a nyugati fogyasztói filozófiából jön) és mivel az anyagi források hiánya látszólag lehetetlenné teszi ennek az elérését, ezért ő meg volt győződve arról, hogy lehetetlen, hogy boldog legyen.

 

Elkezdtünk beszélgetni róla. Abban igaza van, hogy a boldogság egy hosszú út eredménye. De nem vette észre, hogy a boldogság az út mentén is megtalálható. Barátok, nevetés, az eső és a csokoládé...ez mind boldogság. A gyerekek öröme, egy vicces megjegyzés, vagy egy tréfa. A boldogság: hálásan létezni és élni. A boldogság, ha mindent Isten kezébe teszünk, és minden nap megéljük az ő szeretetének ajándékát.

  

Mi tesz boldoggá? A tudat, hogy szalézi vagyok, Isten szeretetének jele és hordozójaként teljesen elkötelezett a fiatalok iránt. Örülök, ha a játszótéren vagyok és megoszthatom a szívemet ezekkel a fiatalokkal. Örülök, ha azokkal vagyok, akiket szeretek, amikor beszélgetünk, és együtt vagyunk. És ezt próbálom csinálni minden nap: a fiatalok elé menni, bár időnként a belső ellenállás igen erős lehet.

 

És Ön? Ki, vagy mi teszi igazán boldoggá?

 

 

 

ANS – Gjilan/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Venezuela – Mély aggodalom és szalézi szolidaritás a földrengés után

Venezuela – Mély aggodalom és szalézi szolidaritás a földrengés után

#Szalézi világ 2026-06-26, Ma

A Szalézi Kongregáció mély aggodalommal és komoly nyugtalansággal figyeli a Venezuelában kibontakozó drámai helyzetet a – helyi idő szerint – 2026. június..

Mazzarello anya szentté avatásának 75. évfordulója

Mazzarello anya szentté avatásának 75. évfordulója

#Szalézi világ 2026-06-24, Szerda

2026. június 24-én van Mária Domenica Mazzarello szentté avatásának 75. évfordulója, aki Don Boscóval közösen alapította a Segítő Szűz Mária Leányai..

Hálaadó ünnepség a rendfőnöknek 2026: Római szaléziak Don Bosco 11. utódja körül

Hálaadó ünnepség a rendfőnöknek 2026: Római szaléziak Don Bosco 11. utódja körül

#Szalézi világ 2026-06-23, Kedd

A Jézus Szent Szíve szalézi mű Rómában ünnepi díszbe öltözik: a Nyári Oratóriumban játszó és részt vevő gyermekek és fiatalok között girlandok és..

India – Amikor egy közös álom valóra válik

India – Amikor egy közös álom valóra válik

#Szalézi világ 2026-06-20, Szombat

Megnyílt a Don Bosco Ifjúsági Faluban a „Namma Kadai – Magalir Maligai Kadai”, az Önsegítő Csoport (SHG) női tagjai által tulajdonolt és üzemeltetett..

Dél-Szudán – James és Thomas története

Dél-Szudán – James és Thomas története

#Szalézi világ 2026-06-20, Szombat

Ami a Jézus Szent Szíve Szalézi Tartomány (ECU) 2025-ös ecuadori missziós kampánya során a szolidaritás gesztusaként indult, az mára kézzelfogható..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Péliföldszentkereszt - Ifjúsági Világtalálkozó előkészítő lelkigyakorlatA szalézi rendfőnök imafelhívása a békéért és Uzhunnalil atyáért >