Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Egyesült Államok – Élelmiszert a hajléktalanoknak

Egyesült Államok – Élelmiszert a hajléktalanoknak

Egyesült Államok – Élelmiszert a hajléktalanoknak

2016-04-15 Péntek   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

A hajléktalan személyt úgy határozzák meg, mint aki nem tud magának rendszeres, biztonságos és megfelelő szállást szerezni. A hajléktalanok gyakran élnek speciális menedékhelyeken, autókban, sátorban vagy az utcán, kartondobozban. Számukra, mint bárki már számára, aki szenved és nehézségek között él, fontos, hogy megkapják a nyitottság, a figyelem és a szolidaritás gesztusait. Ez az, amit néhány önkéntes a kaliforniai Bellflowerben található Savio Szent Domonkos szalézi plébániáról minden hétvégén tesz.

 

 

2015 novemberében az állami hivatal 115.738 főre becsülte a hajléktalanok számát Kalifornia államban, ami magasabb, mint az előző évben. Ugyanebben az évben a részleges értékelések szerint Los Angeles megyében több mint 40.000 hajléktalan él.

 

A „Dance with Me ZUMBA” (Táncolj velem zumbát) csoport tagjai a Savio Szent Domonkos szalézi plébániáról Bellflowerben úgy döntöttek, hogy tesznek valamit a hajléktalanokért. Minden hétvégén elindulnak küldetésükre, hogy ennivalóhoz juttassák a hajléktalanokat Los Angeles megyében. A napjuk úgy kezdődik, hogy 8 órakor találkoznak a templom előtt, majd összekészítik az élelmiszercsomagokat legalább 35-40 hajléktalan számára. A csoport által kiosztott élelmiszer a hajléktalanok 6-7 közösségébe jut el.

 

Többen közülük találkoztak már Andrew-val, a fiatal afro-amerikaival, aki kerékpárokat javít. Jimmy egy ázsiai, aki munkanélküli volt hat hónapig, egy fehér kaukázusival, aki Californiába jött, miután a Katarina hurrikán során elvesztette kis étteremét Louisianában és Nieshell, egy afro-amerikaival, aki már nyolc éve él az utcán kábítószerfüggés miatt.

 

Ezek a személyek továbbra is valakinek a szerettei. Miért kezelik őket egyre kevesebb és kevesebb emberbaráti szeretettel? Miért nem javítja az állam ezeknek az embereknek az életfeltételeit? Humánusnak lenni annyit jelent, hogy mások gondját viseljük, amikor szükség van rá. A hajléktalanság állapotát prioritásként kell kezelni, adományokat és szolgáltatásokat juttatni a hajléktalanoknak és menedéket biztosítani nekik különböző intézményekben. Most nem a vádaskodás, hanem a változtatás ideje van. Minden ember sebezhető, és ki van téve elfogadhatatlan döntéseknek az életében, de tudjuk, hogy a változás csak akkor következik be, ha megfelelő támogatást és szakértői segítséget kapnak, ami megfelel az emberek egyéni igényeinek. A hajléktalanokat segíteni egy felhívás, hogy csökkenjen a hajléktalanok száma. Ilyen módon is lehet a szeretetet kimutatni mások iránt, akiknek szükségük van egy segítő kézre.

 

 

ANS – Bellflower/Szaléziak.HU

A kategória cikkei

Olaszország - A szaléziak új központja: Róma, Sacro Cuore (Szent Szív)

Olaszország - A szaléziak új központja: Róma, Sacro Cuore (Szent Szív)

#Szalézi világ 2025-05-05, Hétfő

A Szent Szív Ház eredeti hivatása ma új kezdetet lát. A hagyomány és az innováció jellemzi továbbra is e jelentős mű múltját, jelenét és jövőjét.

A rendfőnök jegyzete – Amikor az Úr kopogtat

A rendfőnök jegyzete – Amikor az Úr kopogtat

#Szalézi világ 2025-05-01, Csütörtök

Egy rendtársam azt mondta nekem: „Atyám, nekünk csak a te közelségedre, a meghallgatásodra, az imádra van szükségünk. Ez vigasztal, bátorít minket, erőt..

Marmoritói Giovanni Massaglia, Savio Szent Domonkos barátja

Marmoritói Giovanni Massaglia, Savio Szent Domonkos barátja

#Szalézi világ 2025-04-30, Szerda

Május 1-én van Giovanni Massaglia (1838. május 1. - 1856. május 20.), Bosco Szent János tanítványa és Savio Szent Domonkos barátja születésének..

Olaszország – A rendfőnök találkozott a Szalézi Munkatársak Világtanácsával

Olaszország – A rendfőnök találkozott a Szalézi Munkatársak Világtanácsával

#Szalézi világ 2025-04-28, Hétfő

A Szalézi Munkatársak Szövetsége Világtanácsának (SSCC) ülésére április 24. és 27. között került sor a római XI. Piusz Intézetben.

Ferenc pápa felejthetetlen az egész szalézi világban

Ferenc pápa felejthetetlen az egész szalézi világban

#Szalézi világ 2025-04-28, Hétfő

„Szeressétek, becsüljétek, tiszteljétek a pápát, Jézus Krisztus földi helytartóját. Aki a pápával van, az Isten oldalán áll” – tanította fiainak Don..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Kenya – Bosco Boys: történetek a reményről és a szeretetrőlOlaszország – Nemzetközi örökbefogadás Don Bosco Barátain keresztül >