Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Csehország – Missziós önkéntesek indulása

Csehország – Missziós önkéntesek indulása

Csehország – Missziós önkéntesek indulása

2017-06-22 Csütörtök   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

misszió  • önkéntesség  •

Június 18-án húsz fiatal cseh önkéntes indult útra kilenc országba szerte a világon, hogy Don Bosco szellemében szolgálatukkal segítsék a szegény gyermekeket és fiatalokat.

Bár úgy tűnhet, hogy az előkészületi idő meglehetősen hosszú, ez mégsem öncélú, hiszen megbízhatóan ellenőrizni kell a megfelelő motivációt az önkéntesek részéről.

A Bosco Szent János Cseh Szalézi Tartományba (CEP) látogatott június 17-18. között Guillermo Basañes, a missziók egyetemes tanácsosa, aki elnökölt az ünnepi szentmisén, amelynek keretében az Önkéntesek és a Misszionáriusi Animáció Tartományi Szövetsége (SADBA) 20 fiatal tagját áldotta meg és indította önkéntes küldetésére. Társaiktól kaptak egy-egy üres edényt, amelyet az Élet forrásából tölthetnek majd meg, egy missziós keresztet és egy gyertyát, ami majd megvilágítja az útjukat.

A cseh fiatalok egy év szolgálatot vállaltak különböző országokban, mint Angola, Mexikó, Bulgária, India, Ekvádor, Kenya stb. Közöttük van két fiatal jegyespár is, akik házasságkötésük után indulnak a mexikói Ciudad Juarezbe.

Homíliájában Basañes atya elmondta, hogy amikor Isten meg akarja változtatni a világot, úgy kezdi, hogy a nevünkön szólít minket és megváltoztatja a szívünket. „Hagyjuk, hogy Isten megváltoztassa a szívünket.”

Az ünnepségen sok fiatal pár volt jelen, eljöttek a korábbi önkéntesek és sok gyermek is.

 

ANS-Prága/Szaléziak.HU

Kapcsolódó cikkek

Olaszország – Quinquennium Missziós Program: missziós találkozó Genzanóban

Olaszország – Quinquennium Missziós Program: missziós találkozó Genzanóban

#Szalézi világ 2026-05-01, Péntek

A mediterrán, közép- és észak-európai országokban szolgáló, az utóbbi ötéves időszakban érkezett misszionáriusok találkozójára 2026. április 20. és..

Kambodzsa – Nagy öröm a Phnom Penh-i kis katolikus közösség számára

Kambodzsa – Nagy öröm a Phnom Penh-i kis katolikus közösség számára

#Szalézi világ 2026-04-27, Hétfő

Egy továbbra is teljes mértékben missziós környezetben a Don Bosco Szaléziak egyre inkább meghonosodnak Kambodzsában, különösen annak fővárosában, Phnom..

Utcagyerekek: láthatatlan fiúk és lányok, akik esélyt és új életet keresnek

Utcagyerekek: láthatatlan fiúk és lányok, akik esélyt és új életet keresnek

#Kiemelt 2026-04-11, Szombat

Az Utcagyerekek Nemzetközi Napján, amelyet április 12-én, vasárnap ünnepelünk, a madridi MISIONES SAESIANAS missziós iroda felhívja a figyelmet több mint 100..

Missziók. Afrikából Európába

Missziók. Afrikából Európába

#Magyar Tartomány 2026-04-10, Péntek

Ilodigwe Emmanuel Chekwube története egy nigériai fiatalember története, aki vallásos neveltetésben részesült, és úgy döntött, hogy egy önmagánál nagyobb..

Don Bosco első misszionáriusa

Don Bosco első misszionáriusa

#Szalézi világ 2026-04-07, Kedd

Túlfűtött természete, tele lendülettel, átérezte és átadta másoknak azt az örömöt, amit Don Bosco társaságában érezni lehetett: a munkát, a rohanást,..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Uruguay - A szalézi obszervatóriumban oktatják a meteorológusokatZebegény – Számalk-Szalézi alkotótábor >