Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / A rendfőnök felhívása a 150. missziós küldetésért

A rendfőnök felhívása a 150. missziós küldetésért

A rendfőnök felhívása a 150. missziós küldetésért

2018-12-09 Vasárnap   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

misszió  • felhívás  • rendfőnök  • Ángel Fernández Artime  •

Néhány éve a szalézi rendfőnök, Ángel Fernández Artime a Szeplőtelen Fogantatás ünnepét, december 8-át választotta arra, hogy egy „lelkes és bátor” misszionáriusi felhívást intézzen Don Bosco minden fia felé.

Az új missziós meghívást a 2019-es év küszöbén tette közzé, amikor a 150. missziós küldetést ünnepeljük majd szeptember 29-én. A 150-ik missziós küldetést az elsőtől számolva, amelyet Don Bosco indított útjára. Ebben az évben a misszionáriusi felhívást egy új formában osztják meg és sugározzák. Egy olyan videót tettek közzé, amelyet a rendfőnök a világ minden tartományához címez, hogy küldjenek rendtársakat azokra a helyekre, ahol a leginkább szükség van rájuk. A felhívás egyaránt szól az „ad gentes”, „ad extra” és „ad vitam” misszióra.

"Ezt a fellhívást a világ minden tartományába elküldtem, mert még azok is, akik magukat szegényebbnek hiszik, rendelkezhetnek nagylelkű testvérekkel" - mondja a rendfőnök, majd hozzáteszi: "És arra hívlak benneteket, hogy ne féljetek". Ez egy erőteljes meghívást jelent a misszionáriusi nagylelkűségre, egy felhívást, hogy a félelem ne jelentsen akadályt.

A videó öt nyelven - olasz, angol, spanyol, portugál és francia - áll rendelkezésre. Az ANS honlapján, az sdb.org-on, az ANS YouTube-csatornáján és a Flickr oldalon is elérhető.

ANS – Róma/Szaléziak.HU

Kapcsolódó cikkek

Vanuatu – Don Bosco csodákat tesz Óceániában

Vanuatu – Don Bosco csodákat tesz Óceániában

#Szalézi világ 2026-02-03, Ma

Az első szaléziak 2025. december 13-án érkeztek Port Vilába. 2025. december 18-án telepedtek le ideiglenes lakhelyükön azzal a céllal, hogy megértsék a..

Olaszország – Chieri díszpolgárává avatták Fabio Attard rendfőnököt

Olaszország – Chieri díszpolgárává avatták Fabio Attard rendfőnököt

#Szalézi világ 2026-02-03, Ma

Intenzív érzelmekkel és mély szalézi jelentőséggel teli nap volt 2026. február 1. Chieri városában, ahol hivatalosan díszpolgárrá avatták Fabio Attard..

Vatikán – Újabb feladattal bízta meg a pápa Artime bíborost

Vatikán – Újabb feladattal bízta meg a pápa Artime bíborost

#Egyház 2026-01-23, Péntek

XIV. Leó pápa új tagot nevezett ki a Vatikán pénzintézetének, az IOR-nak (Institutum pro Operibus Religionis) irányító és ellenőrző testületébe. A..

A rendfőnök januári üzenete - Emberségünk próbatétele

A rendfőnök januári üzenete - Emberségünk próbatétele

#Szalézi világ 2026-01-10, Szombat

A dúsgazdag és a szegény Lázár példabeszéde, amelyet Lukács evangéliumának 16,19–31. fejezetében találunk, nem pusztán az anyagi javak igazságos..

Olaszország – A béke 59. világnapja: a világ peremvidékeiről

Olaszország – A béke 59. világnapja: a világ peremvidékeiről

#Szalézi világ 2026-01-02, Péntek

Próbáljuk meg elolvasni XIV. Leó pápának a béke világnapjára szóló üzenetét, miközben szem előtt tartjuk a missziós helyszínekről érkező képeket:..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Adventi gondolatok szaléziaktól - 2. vasárnapTiszteletreméltó Rodolfo Komorekra emlékezünk >